Gramy z WOŚP

WP_001432

Od 2 lat obok najmłodszych także najstarsi są adresatami WOŚP , dlatego nie mogło zabraknąć wsparcia dla niej ze strony Fundacji 2035.

W orkiestrze nie każdy może być muzykiem. Nam tym razem przypadła rola… instrumentu. Członkowie organizacji w miarę swoich możliwości pomagali zbierać datki na przykład podejmując działania promocyjne. Nasz fundator Ryszard Marek Perczak wraz z ekipą telewizyjną łódzkiej TVP kręcił w Manufakturze kolejny odcinek programu motoryzacyjnego Autofan.

Gapiów nie brakowało, zwłaszcza podczas prezentacji motocykli i motorynek „Czarnych orłów” ze Zgierza. Przy okazji za „wrzutkę” na rzecz WOŚP można było otrzymać serduszko, możliwość przymierzenia się do jazdy na dwukołowym cacku i zrobić sobie pamiątkową fotkę. Młodzi  wolontariusze fundacji, studenci łódzkiego UMed-u kwestowali razem z kolegami z  Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.  Ale się działo!

 

List do Fundatora Fundacji 2035 od Jurka Owsiaka

Witaj,

Wielkie dzięki za maila. Przetaczają się one wspaniałym strumieniem przez naszą  Fundację i dają bardzo, bardzo dużo sił i energii. Bardzo dziękuję za Twoje słowa. Nawet nie masz pojęcia jak pomagają i resetują te wszystkie słabe doznania. Niezmiennie zapraszam do obserwowania tego, co robimy. Za moment rozliczymy Finał i już za chwilę będziemy robili pierwsze zakupy sprzętu medycznego. Mamy mnóstwo planów i czując, że jesteś z nami, po prostu wiem, że je zrealizujemy. Ukłony ode mnie i od całej ekipy! Się ma!

Jurek

A to oświadczenie, które sprowokowało naszego Fundatora Ryszrada M. Perczaka do reakcji: ”- Rezygnuję ze wszystkiego – powiedział Jurek Owsiak podczas emocjonalnego wystąpienia na swoim video blogu. Dodał, że wycofał swoje z członkostwo w Radzie Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich. Napisał w tej sprawie list do Ireny Lipowicz. Jego treść odczytał internautom. – Jestem głęboko zaniepokojony standardami komunikowania się ludzi w sferze publicznej – mówi w filmie. Był także bliski rezygnacji z dalszego zajmowania się WOŚP.  - Złożyłem rezygnację ze wszystkiego. To samo zrobiła moja żona. Cała nasza załoga powiedziała – Jurek, Dzidzia, dalej będziemy pracowali, chociaż będzie piekielnie trudno, że nie jesteśmy razem – powiedział Owsiak w filmie umieszczonym na jego blogu. Dodał, że dzięki tysiącom maili, które otrzymał od zwolenników WOŚP postanowił – mimo wątpliwości – dalej zajmować się WOŚP. – Już byłem na zupełnym zakręcie. Przez chwilę byłem jak głupi w kosmosie. Ale wróciłem na Ziemię – powiedział.”

Jeden z e maili był od naszego Fundatora .
Cieszymy się, że poskutkowało, bo Polska straciłaby wiele ciepłych kolorów bez Jurka.

Skomentuj wiadomość