„Umilajki” od najmłodszych dla najstarszych

tortofaktura

FUNDACJA 2035 przekazała 2 nagrodzone w konkursie rysunki dzieci na aukcję, która odbędzie się 28 stycznia 2017 roku podczas XVIII Charytatywnego Balu Rotary w Łodzi. Celem balu i aukcji jest zebranie funduszy na wyposażenie pierwszego w naszym mieście Hospicjum dla dorosłych przy ul. Pojezierskiej 45-51.

W sumie na aukcję w kategorii sztuka wystawionych będzie 15 obiektów (grafiki, obrazy, zdjęcia, rysunki).

Członkowie FUNDACJI 2035 po raz drugi uczestniczą w tej formie zbierania funduszy na rzecz hospicjum dla starszych i najstarszych mieszkańców Łodzi. Jest to zgodne z misją organizacji wyrażoną w motcie „Społeczeństwo jutra budujemy dziś pamiętając o wczoraj”.

Rysunki powstały w Pracowni Plastycznej Polskiego Ośrodka Sztuki prowadzonej przez Jolantę Królicką – artystę plastyka, pedagoga, realizatora scenografii do spotkań, koncertów i eventów, rysownika. Wybrane wspólnie z przedstawicielami Rotary Club Łódź dwa rysunki dzieci zostały nagrodzone i wyróżnione w otwartym konkursie plastycznym i fotograficznym dla amatorów pt „Nasze Bałuty – Lubię to!”, który w 2016 roku prowadziła FUNDACJA 2035. Jego celem było przybliżenie mieszkańcom Łodzi historii, architektury i lokalnych tradycji Bałut. W konkursie udział wzięło kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Nagrodzono 3 prace plastyczne i 3 fotograficzne.

Warto dodać, że dzieci z Pracowni Plastycznej Polskiego Ośrodka Sztuki, zachęcone wyróżnieniem udziału w aukcji charytatywnej, zadeklarowały chęć wolotarystycznego przygotowania wielu podobnych artystycznych „Umilajek” dla chorych i samotnych osób starszych przebywających w hospicjach i szpitalach w Łodzi. Do tej wspaniałej międzypokoleniowej akcji twórczej przystępują „od zaraz”, nie czekając na specjalne okazje. Za pomysł, spontaniczność i serce już ogromnie dziękujemy w imieniu wszystkich seniorów.

Więcej o konkursie i laureatach:

http://2035.pl/konkurs-fotograficzny-nasze-baluty-to-lubie/

https://www.facebook.com/Konkurs-Nasze-Ba%C5%82uty-To-lubi%C4%99-173120079687765/

RYSUNEK 1 TORTOFAKTURA

Nazywam się JULIA PAWŁOWSKA.Mam 10 lat. Jestem uczennicą klasy piątej SP nr 137. Mam wiele zainteresowań, ale największą moją pasją jest rysowanie, rysuję od najmłodszych lat i wiem, że nigdy mi się to nie znudzi. Łódź to moje miasto, w nim jest moje ulubione miejsce Manufaktura. Chodzę tam do kina, na lodowisko, ściankę wspinaczkową, do eksperymentarium i pijalni czekolady. Rysunek przedstawia moją wymarzoną Manufakturę – Tortofakturę w postaci różnych słodyczy.

RYSUNEK 2 KOLOROWE BAŁUTY

RYSUNEK 2 KOLOROWE BAŁUTY

Nazywam się OLIWIA KRAWCZYK.

Mam 12 lat i chodzę do 6 klasy SP w Lutomiersku. Lubię rysować, jeździć na rolkach, szyć i pomagać innym, kiedy mają jakiś problem albo kłopot. Łódź to miasto, które poznaję. Niby szare i smutne, ale ja je widzę kolorowe. Od środka. Lubię je za to. Spróbowałam to narysować.

Skomentuj wiadomość