„Umilajki” na aukcję!

tortofaktura

28.01.17  Bierzemy udział w aukcji podczas  tegorocznego Charytatywnego Balu Rotary w Łodzi. Zbieramy fundusze na wyposażenie pierwszego w naszym mieście Hospicjum dla dorosłych.

Członkowie FUNDACJI 2035 po raz drugi uczestniczą w tej formie zbierania funduszy na rzecz hospicjum dla starszych i najstarszych mieszkańców Łodzi. Jest to zgodne z misją organizacji wyrażoną w motcie „Społeczeństwo jutra budujemy dziś pamiętając o wczoraj”.

Rysunki powstały w Pracowni Plastycznej Polskiego Ośrodka Sztuki prowadzonej przez Jolantę Królicką- artystę plastyka, pedagoga, realizatora scenografii do spotkań, koncertów i eventów, rysownika. Wybrane wspólnie z przedstawicielami Rotary Club Łódź dwa rysunki dzieci zostały nagrodzone i wyróżnione w otwartym konkursie plastycznym i fotograficznym dla amatorów pt „Nasze Bałuty – Lubię to!”, który w 2016 roku prowadziła FUNDACJA 2035. Jego celem było przybliżenie mieszkańcom Łodzi historii, architektury i lokalnych tradycji Bałut. W konkursie udział wzięło kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Nagrodzono 3 prace plastyczne i 3 fotograficzne.
Warto dodać, że dzieci z Pracowni Plastycznej Polskiego Ośrodka Sztuki, zachęcone wyróżnieniem udziału w aukcji charytatywnej, zadeklarowały chęć wolotarystycznego przygotowania wielu podobnych artystycznych „Umilajek” dla chorych i samotnych osób starszych przebywających w hospicjach i szpitalach w Łodzi. Do tej wspaniałej międzypokoleniowej akcji twórczej przystępują „od zaraz”, nie czekając na specjalne okazje. Za pomysł, spontaniczność i serce – już ogromnie dziękujemy w imieniu wszystkich seniorów.

RYSUNEK 1 TORTOFAKTURA
Nazywam się JULIA PAWŁOWSKA. tortofaktura

Mam 10 lat. Jestem uczennicą klasy piątej SP nr 137. Mam wiele zainteresowań, ale największą moją pasją jest rysowanie, rysuję od najmłodszych lat i wiem, że nigdy mi się to nie znudzi. Łódź to moje miasto, w nim jest moje ulubione miejsce Manufaktura. Chodzę tam do kina, na lodowisko, ściankę wspinaczkową, eksperymentarium i do Pijalni czekolady. Rysunek przedstawia moją wymarzoną Manufakturę – Tortofakturę w postaci różnych słodyczy.

RYSUNEK 2 KOLOROWE BAŁUTY
Nazywam się OLIWIA KRAWCZYK.kolorowe
Mam 12 lat i chodzę do 6 klasy SP w Lutomiersku. Lubię rysować, jeździć na rolkach, szyć i pomagać innym, kiedy mają jakiś problem albo kłopot. Łódź to miasto, które poznaję. Niby szare i smutne, ale ja je widzę kolorowe. Od środka. Lubię je za to. Spróbowałam to narysować.

.

Skomentuj wiadomość