Trzy dni z Internetem

29-31.07 Trzy dni spotkań z cyfrowymi mediami, czyli Strefa Senior w P 109 i Ogrodzie Botanicznym w ramach  Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu Kontakt Łódź 2014 

31.07. 2014 Dzień trzeci

Poznajemy korzyści z korzystania z tabletów, smartfonów i Internetu w plenerze. Dzięki współpracy z Zieloną Łodzią otrzymaliśmy możliwość zorganizowania wielkiego Pikniku dla seniorów w Ogrodzie Botanicznym.

WP_002752Posiadacze tabletów i smartfonów mogli sprawdzić jak działa GPS, czy i jak robić zdjęcia oraz przesyłać je do bliskich lub wstawiać na portale społecznościowe.

Czas umilała muzyka, o potrzeby ciała zadbali trenerzy nordic walking i jogi, a zgłodniali mogli posilić się pysznymi specjałami z grilla.

 

30.07.2014 Dzień drugi

Windows_29_07 (9)Drugi dzień warsztatów komputerowych z łódzkim latarnikami (Celina, Grażyna, Magda, Piotr i Krzysztof): tablety, zdrowie w sieci, Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP). Największe zainteresowanie wzbudziła część poświęcona możliwościom uczenia się przez Internet, czyli e learningowi. Jako przykład do ćwiczeń posłużyła strona Fundacji Rodzice przyszłości. Przedstawiciel organizacji pokazał uczestnikom zajęć jej funkcjonalności, a przy okazji odbyła się „lekcja” na temat wychowania wnuków bez przemocy emocjonalnej .

 

29.07. 2014 Dzień pierwszy

Windows_29_07 (7)Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2014 – warsztaty komputerowe dla pokolenia 50+, czyli Windows 8 bez tajemnic. W czwartej godzinie zajęć prowadzący prezentację Latarnik PCRS Piotr stracił głos!
Podczas pierwszego dnia działania Strefy Senior w P109 łódzcy seniorzy zgłębiali tajniki obsługi Windows 8. Trudy nauki osładzały bezkonkurencyjne śliwkowe bułeczki upieczone przez Latarniczkę PC Celinę.

Dodatkowym wsparciem podczas ćwiczeń byli wolontariusze Fundacji PROEM, latarniczki PC Grażyna i Magda oraz Krzysztof z Fundacji 2035.

Skomentuj wiadomość