Senior w sieci ZUS

ZUS LOdz (2)

Tematem głównym lutowych warsztatów komputerowych dla łódzkich seniorów był ZUS i Platforma Usług Elektronicznych (PUE).

Współorganizatorami warsztatów są Zespół ds. Seniorów Urzędu Miasta Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i łódzcy Latarnicy: Celina Maciejewska, Piotr Tarnowski ,Grażyna Kondraciuk i Magdalena Poulain z Fundacji 3025.  Jak zawsze wolontariusze z naszej fundacji przeprowadzili wśród uczestników, osób 50+, ankietę  dotyczącą ich poczucia życiowego dobrostanu. Jej autorem jest Tomasz Chabrowski, student 5 roku psychologii na Uniwersytecie Łódzkim.  Wyniki po opracowaniu pomogą nam lepiej dostosować działania fundacji do potrzeb i oczekiwać łódzkich seniorów.

Uczestnicy warsztatów (ok. 60 osób) podzieleni na grupy wspierani przez 4 latarników i dwoje wolontariuszy poznawali funkcjonalności strony ZUS i platformy PUE. Każdy kto wyraził ochotę mógł wypełnić formularz rejestracyjny i od razu z niego skorzystać –  obecny na warsztatach zespół pracowników ZUS potwierdzał „od ręki”  tożsamość nowo zarejestrowanego użytkownika i dawał hasło do konta.

Skomentuj wiadomość