Senior w Sieci

Seniorwsieci_9_05

Już 5.12 o godz. 14.00 na Uniwersytecie Medycznym  kolejne spotkanie w ramach bezpłatnych warsztatów  ”Senior w sieci” organizowanych przez Zespół do spraw Seniorów UMŁ

Od 10.10.  raz w miesiącu Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Latarnikami Polski Cyfrowej organizuje warsztaty komputerowe „Senior w Sieci”. Podczas zajęć zaproszeni goście przedstawiają funkcjonalności wybranych stron, serwisów i portali oraz uczą Seniorów jak bezpiecznie i w pełni wykorzystywać je do swoich potrzeb.

Nowe funkcjonalności internetowych portali z informacjami ważnymi dla seniorów poznawać będziemy zawsze w drugie piątki od października o godzinie 14.00-17.00 w sali 1.03 Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul Pomorska 251.

29-30.07. Windows 8 i tablety. Warsztaty komputerowe dla pokolenia 50+ w P109 (przy ul. Piotrkowskiej 109) organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu Kontakt, Strefa „Senior”.

09.05. 2014 Kolejne komputerowe warsztaty dla pokolenia 50+ organizowane przez Zespół ds Seniorów UMŁ. Uniwersytet Medyczny i łódzkich latarników PCRS.

Temat główny: bezpieczeństwo osób starszych w roli klientów: sklepów internetowych, parabanków oraz wszystkich innych instytucji usługowych lub branżowych, z którymi seniorzy zawierają umowy składając swój podpis.
Po części teoretycznej, którą prowadzili przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jak zawsze w ćwiczeniach praktycznych pomagali seniorom latarnicy: tym razem były to Celina Maciejewska i Magda Poulain.

Seniorwsieci_9_05 (4)

Skomentuj wiadomość