Senior turysta

Arboretum wiosna (6)

Wraz z zaprzyjaźnionymi seniorami odwiedziliśmy łódzkie Targi Regiony Turystyczne – Na Styku Kultur. Sprawdziliśmy ofertę dla aktywnych 50+.

Znaleźliśmy tylko dwie adresowane specjalnie dla osób 50+. Pierwsza to ciekawy konkurs fotograficzny ogłoszony przez PTTK  pod nazwą „Turysta senior”, o którym szczegółowo można przeczytać na stronie towarzystwa.  Podczas targów Łódzki Oddział PTTK oraz przewodnicy z Koła Przewodników PTTK im. Rajmunda Rembielińskiego zapraszali też seniorów na bezpłatne piesze wycieczki po mieście.

Druga oferta to „Sądecczyzna przyjazna seniorom i ich rodzinom”, ale jej zawartość zorientowana jest bardziej na rodziny, niż osoby starsze. Nie ma żadnych standardów, które wyróżniałyby przygotowane propozycje spośród typowych turystycznych ofert dla każdego i w każdym wieku. A przecież turysta po 50-tce, a zwłaszcza 60+ i 70+ ma swoje specyficzne potrzeby i oczekiwania. Warto o nich pomyśleć zważywszy, że to target z potencjałem. Wkrótce będzie to 1/3 populacji mieszkańców kraju.

 

Skomentuj wiadomość