FIO’16 Maraton pisania wniosków!

Nasze osiedle: Razem decydujemy

6.10 W ramach projektu Nasze osiedle: Razem decydujemy! odbyły się dwa otwarte dla wszystkich mieszkańców Łodzi i osiedli Polesia maratony pisania wniosków.

Celem zadania była pomoc osobom, które, angażując się w działania na rzecz lokalnej społeczności, chciałyby stworzyć projekt wniosku do Budżetu Obywatelskiego lub o mikrogrant, ująć swój pomysł w formalne ramy, zweryfikować jego zgodność z regulaminem. Maratony poświęcone też były sposobom realizacji projektu i pisania sprawozdania z niego. I właśnie propozycja dotycząca sprawozdawczości cieszyła się największym zainteresowanie, zapewne ze względu na porę rozliczeń projektów, np. minigrantów. Maraton poświęcony był temu: „Jak prawidłowo rozliczyć realizowane zadanie, jak napisać sprawozdanie i jak udokumentować wydatkowanie środków”. Coraz więcej grup nieformalnych, nie tylko organizacji pozarządowych, może otrzymać minidotacje na swoje działania, ten etap jest niezwykle ważny, ale i trudny dla osób stawiających pierwsze kroki w tej formie aktywności.

Dwa czterogodzinne spotkania/warsztaty odbyły się w rodzinnej klubokawiarni Tubajka. Warsztaty prowadziła Magdalena Mirys – animatorka i trenerka z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Skomentuj wiadomość