Wystawa: Kicz, czyli co nas uszczęśliwia

3_11_Retkinia (8)

6.12.2016 „Sztuka kiczu, czyli co nas uszczęśliwia” – taki tytuł będzie miała tworzona z inicjatywy mieszkańców Polesia wystawa, na którą szukamy eksponatów. Realizują ją wspólnie mieszkańcy, Fundacja 2035,  Stowarzyszenie Obszary Kultury i Poleski Ośrodek Sztuki.

Wernisaż odbędzie się 6 grudnia o godz. 18 w POS przy ul. Krzemienieckiej 2a.

Zapraszamy kolekcjonerów przedmiotów radujących oczy! Jeżeli macie w domu coś, co bywa utożsamiane z kiczem, ale gotowi jesteście bronić tych cieszących was elementów wystroju, wypożyczcie je na wystawę.

Pieski z kokardkami, makatki, wschody i zachody słońca na dykcie, kryształy, pocztówki z mrugającą damą, oleodruki, skóroplastyka w złotych ramach z zegarem, szkatułki z syntetycznej laki, puzderka z tancerką, złote figurki – to wszystko może zostać wyeksponowane! Eksponaty można użyczać i przynosić codziennie do Poleskiego Ośrodka Sztuki ul Krzemieniecka 2a w godz. 11 do 20, a szczególnie w czwartki od godz. 10.30 do 14.

Wernisaż odbędzie się na tle najbardziej kolorowej choinki, kapiącej od złotej lamety, bombek, gwiazdek i mrugających lampek  – kiczu udomowionego od lat 100, a może dłużej.

Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu będzie debata oksfordzka na temat rozmaitych aspektów kiczu w życiu codziennym. Możecie wziąć w niej udział jako członkowie drużyny za lub przeciw.

Serdecznie zapraszamy i niech kicz będzie z Wami! 

Skomentuj wiadomość