Jesienne NW w parku

kijki pazdzuernik (3)

Październik

 25.10
Pożegnanie z kijkami. Mimo przenikliwego chłodu kilkunastu wytrwałych „kijkowiczów” stawiło sie w sobotę na ostatnim w tym roku spotkaniu z Nordic walking w Parku Poniatowskiego. Trenerka Iwona Bus zrobiła szybką powtórkę z wiedzy i umiejętności, uczestnicy dostali materiały „do poczytania” o pożytkach płynących z aktywności ruchowej w każdym wieku, a zwłaszcza senioralnym. Na zakończenie życzyliśmy sobie dobrej kondycji i wytrwałości w cwiczeniach. Do zobaczenia wiosną!
NW_zakonczenie (6)

20.10

W tym miesiącu kończymy sobotnie spotkania z kijkami w Parku Poniatowskiego. Od marca do października ponad 30 osób pod okiem trenerów zgłębiało tajniki prawidłowego chodzenia z kijkami. Od maja dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia HIPOKAMP i Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi seniorzy mieli kijki do użyczenia, nieodpłatną opiekę medyczną i napoje.

06_09 (2)

 

11.10.

Zajęcia w najpiękniejszą, najcieplejszą i najbardziej słoneczną niedzielę października nie mogły obyc się bez przygód. Okazało się, że nasze miejsce spotkań – Korty tenisowe – jest zajęte przez liczne samochody, bo właśnie odbywa się turniej młodych talentów. Straż miejska konna i rowerowa próbowała opanowac sytuację, ale nie było łatwo. My z trenerką Iwoną Bus zaczęliśmy nasze spotkanie od… zmierzenia cisnienia i wypicia soków z czarnej porzeczki. Po dłuższych cwiczeniach rogrzewających wszystkie mięśnie dwie godziny chodzenia z kijkami po kolorowym parku dobrze nastawiło wszystkich na kolejny tydzień. Do grupy wróciła dawno nie widziana Maria, która musiała zrobic przerwę z powodu złamania rzepki.

kijki pazdzuernik (3)

05.10

Piękna sobotnia pogoda sprzyjała ruchowi na świeżym powietrzu. Ale nasze ostatnie zajęcia przedłużyły się nie tylko dlatego. Trener Maciek Tracz przygotował specjalną niespodziankę – dwie nowe trasy po długiej rozgrzewce. Pierwsza edukacyjno-historyczna zawiodła nas do dębów, które maja imiona poległych patriotów. Druga romantyczna to przepiękne widoki kolorowych klonów odbijających się malowniczo w stawie. Wczesniej troszke pobłądziliśmy w zielonym labiryncie. A na zakończenie soki z multiwitaminą i lektura najnowszego numeru My M-łodzi duchem

DSC_0332

Wrzesień

26.09

Jak co sobotę zapraszamy wszystkich młodych duchem na porcję sportu i rekreacji „w pięknych okolicznościach przyrody” do Parku Poniatowskiego. Nordic Walking dla początkujących ćwiczenia pod okiem certyfikowanego trenera (Iwona Bus z Fundacji Miłorząb) oraz dotakowe atrakcje – dzięki dofinansowaniu zajęć przez Stowarzyszenie HIPOKAMP i Wydział Sportu UMŁ uczestnicy mają do dyspozycji bezpłatnie kijki, napoje, wsparcie medyczne i gerontologiczne. Zbiórka o godz. 09.30 przy kortach. Na foto dokumentacja naszego spotkania sprzed tygodnia. Było wesoło i słonecznie.

06_09 (12)

 

Skomentuj wiadomość