Inauguracja IV Łódzkich Senioraliów

inauguracja small

Po raz kolejny będziemy obecni podczas Łódzkich Senioraliów. Fundacja 2035 zaprosi seniorów na spotkania z komputerami i Kulturalne Drugie Śniadanie. Szczegóły wkrótce. Tymczasem zapraszamy na inaugurację Senioraliów 13 maja w godz. 14-19 w Pasażu Schillera.

Rozpoczęcie Senioraliów to m.in. koncert Krzysztofa Krawczyka, występy kabaretowe, taneczne i muzyczne przygotowane przez seniorów, w tym grupę cheerleaderek 60+. Podczas inauguracji będzie można odwiedzać stoiska partnerów IV Łódzkich Senioraliów i odebrać informator z pełnym harmonogramem wydarzeń.

Senioralia odbędą się w dniach 13 – 26 maja 2017 roku. Głównym celem Łódzkich Senioraliów jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał. W organizację wydarzenia włączają się co roku łódzkie organizacje pozarządowe, instytucje, podmioty działające na rzecz osób starszych oraz partnerzy Miejskiej Karty Seniora. Odbędzie się ponad 700 wydarzeń podzielonych na 5 kategorii: edukacja, kultura, sport/ rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. W programie: wykłady, wycieczki, warsztaty, zajęcia komputerowe, wydarzenia kulturalne i wiele innych wydarzeń na terenie całego miasta. Harmonogram wydarzeń zostanie zamieszczony w Informatorze „IV Łódzkie Senioralia”. Od 9 maja 2017 r. informator będzie można pobrać ze strony internetowej www.seniorzy.uml.lodz.pl lub odebrać osobiście w punktach informacji UMŁ, Miejskich Bibliotekach Publicznych oraz Dzielnicowych Centrach Aktywnego Seniora.

Skomentuj wiadomość