Dziecięca Łódź Filmowa

misie

Tej jesieni zaprosiliśmy łódzkie szkoły podstawowe do udziału w nowym projekcie FUNDACJI 2035 pt Dziecięca Łódź Filmowa adresowanym do najmłodszych uczniów i ich opiekunów, a dotyczącym wspólnego odkrywania filmowych tradycji naszego miasta.Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Miasta Łodzi w ramach regrantingu.

O PROJEKCIE – REALIZACJA

13.11 W Garażu Klasyków

Najbardziej niezwykły spacer projektu FUNDACJI 2035 już za nami. Niestety. W „Garażu klasyków” przy ul Brzezińskiej niepełnosprawne dzieci i ich rodzice ogladali kolekcję prawie 100 aut z lat 1940 – 1990.

O samochodach opowiadał Andrzej Sziske członek Klubu Classic Cars Łódź i redaktor Marek Perczak. Zwiedzających odwiedziła też ekipa telewizyjna rejestrująca najnowszy odcinek magazynu AUTOFAN. Zobaczcie sami.

ZAPROSZENIE

Sobota bez barier – Dzieci poznają filmowe historie aut

Ponad 100 najmłodszych uczniów łódzkich szkół odkrywa tajemnice filmowej Łodzi. FUNDACJA 2035 w ramach projektu „Dziecięca Łódź Filmowa” prowadzi spacery Bajkowym Szlakiem, Aleją Gwiazd prosto do Muzeum Kinematografii. Niestety liczne bariery na trasie uniemożliwiają uczestnictwo w nich dzieciom niepełnosprawnym na wózkach.

Dlatego specjalnie dla nich zorganizowalismy w sobotę, 7 listopada, wyprawę do garażu samochodowych klasyków przy ul. Brzezińskiej 5/15, gdzie poznają najciekawsze historie filmowych aut od Opla Kapitana z filmu przygodowego „Wielka, większa, największa”  i zobaczą prawie 100 zabytkowych samochodów.

z_filmu_wielka

O autach opowiadać redaktor Ryszard Marek Perczak, dziennikarz Expressu Ilustrowanego i prowadzący Magazyn Motoryzacyjny „AUTOFAN” w łódzkiej TV. Podczas zwiedzania ekspozycji dodatkowa atrakcja będzie możliwość podejrzenia ekipy telewizyjnej przy pracy.

 

 

 

O PROJEKCIE – PRZYGOTOWANIE

 O co w nim chodzi?

??????????????????????

O zabawę, edukację!  Przez dwa miesiące wspólnie z uczniami łódzkich podstawówek odkrywać będziemy miejsca, w których nagrywane były znane im filmy i seriale. W programie sa wycieczki z przewodnikami, ale tez warsztaty, udział w nagraniu programu telewizyjnego, zwiedzania studia, spotkanie z twórcami popularnych filmów animowanych. Na zakonczenie wspólnie przygotujemy multimedialno-fotograficzną prezentację tych miejscach widzianych oczami dzieci.

ETAP I

1. REKRUTACJA trwała od 14 do 30 września 2015

Szkoły chcące wziąć udział w projekcie proszone były o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wytypowanie klas wraz z opiekunami (nie więcej niż 40 osób z 1 szkoły).

2. KOMISJA OCENIAJĄCA WNIOSKIProtokół 

3. LISTA LAUREATÓW

1. Szkołę Podstawową nr 1, ul. Sterlinga 24 klasa Ic z opiekunką p. Anitą Trzmielak.

2. Szkołę Podstawową nr46, ul. Żwirki 11/13 klasa IIa z opiekunką p. Ewą Raczyńską.

3. Szkołę Podstawową nr 111, ul Jaracza 44/46 klasy integracyjne I i III z opiekunką p. Anną Wojewodą.

4. Szkołę Podstawową nr 139, ul. Giewont 28 klasa Ia z opiekunką p. Anną Tomasik.

5. Szkołę Podstawową nr 142, ul. Łupkowa 6 klasa IIb z opiekunką p. Magdaleną Michlińską.

DODATKOWO

a) Klasa „0” z Przedszkola Miejskiego nr 130, ul. Podhalańska 18 z opiekunką p. Pauliną Cybulską,

b) Dzieci z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji z opiekunką p. Agatą Moszczyńską.

Wirtualna wycieczka szlakiem filmowo-bajkowej Łodzi, wystawa rysunków dzieci „Baju Baju łódzki czar“, fabularyzowana filmowa pocztówka zachęcąjaca do rodzinnego zwiedzania miasta,  spotkanie z przewodnikiem oraz…  wierszowana zapowiedź wycieczkowo-filmowych atrakcji  – pomysłowość dzieci i ich opiekunów zaskoczyła członków Komisji Oceniającej  utrudniajac jej zadanie. O możliwość uczestniczenia w wycieczkach szlakiem filmowej Łodzi adresowanych do ponad 100 najmłodszych uczniów a zorganizowanych przez Fundację 2035, ubiegało się 17 placówek oświatowych. Ważnym elementem zgłoszenia był opis planowanych działań wynikajacych z udziału w projekcie. Wybrano 5 szkół podstawowych, które miały najciekawsze pomysły na wykorzystanie tego doświadczenia.   Dodatkowo Komisja, po konsultacji z Koordynatorem, uznała, że dwie ze zgłoszonych grup, ze względu na ich indywidualny charakter (niepełnosprawni podopieczni Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz dzieci z Przedszkola) powinny być dołączone do projektu. Ustalono, że przygotowane specjalnie dla ich potrzeb wycieczki poprowadzą członkowie Fundacji, w ramach pracy wolontaryjnej.

Oto wiersz SP Nr 142 z Łagiewnik, który zachwycił komisję:

„Stoi na Łupkowej lokomotywa

Ciężka, ogromna i pot z niej spływa.

I pełno dzieci w każdym przedziale,

Chcą poznać swe miasto i zapamiętać trwale.

A dokąd, a dokąd po Łodzi na wprost

Do Łodzi Filmowej Warszawską przez most

Gdy wrócimy z tej bajecznej podróży,

Każde nasze zdjęcie przygotowaniu pracy posłuży.

Stworzymy książeczkę zupełnie nową

I całkiem inną bo właśnie „zdjęciową”.

Z kolegami w szkole się nią podzielimy,

Do poznania naszego miasta zachęcimy.“

 ETAP 2

REALIZACJA

1 NASZA OFERTA to dwugodzinne wycieczki z przewodnikiem po Łodzi Filmowej - planowane 2-3 wycieczki dla każdej grupy w trakcie trwania projektu. Tematy spotkań:

a) Bohaterowie bajek i animacji;

b) „Tu się kręci” – miejsca związane z produkcją filmową i telewizyjno-teatralną;

c) „Odkrywamy Łódź Filmową” – poznanie miejsc, w których kręcono filmy

Organizator zapewnia bilety grupowe komunikacji miejskiej dla uczestników wycieczek;Przygotowanie przez uczniów wraz z opiekunami multimedialnej, filmowej, fotograficznej lub internetowej prezentacji dotyczącej Łodzi Filmowej z wykorzystaniem inspiracji zdobytych podczas spacerów.

 

Kontakt z organizatorami:

Biuro projektowe Fundacji 2035:

ul. Pl. Wolności 2 91-415 Łódź  e-mail: konkurs.fundacja2035@gmail.com

Koordynator projektu: Krzysztof Smug, Tel. 725 593 878, e-mail: konkurs.fundacja2035@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy do ściagnięcia znajduje się pod linkiem

Formularz zgloszeniowy_dziecieca_lodz_filmowa

PODPISY sa wymagane tylko w wersji papierowej, w wersji elektronicznej prosimy wpisać dane osoby odpowiedzialnej

Skomentuj wiadomość