Multimedialny senior

Spotkanie AOIA (3)

Pierwszy tydzień kwietnia spędzimy z seniorami w Moka Cafe w MOK w Pabianicach i Domu Ludowym Stowarzyszenia Kółko Rolnicze Józefów.

Seniorzy już znają Moka Cafe w Miejskim Ośrodku Kultury Pabianicach, w której dwukrotnie organizowaliśmy  „Prywatkę u seniora” , której gwiazdą numer jeden była słynna DJ Wiką.  Tym razem obok sporej porcji muzyki i śpiewu na żywo starych przebojów pokolenie 50+ dowie się, jak zostać „multimedialnym seniorem” i co to właściwie znaczy. Przy aromatycznej kawie i herbacie temat przybliżać będą: Latarnicy PCRS zajmujący się cyfrową edukacją osób starszych i seniorzy – dziennikarze obywatelscy tworzący znany w Łodzi magazyn My, M-Łodzi duchem. Idąc z duchem czasu redaktorzy i reporterzy przymierzają się w najbliższym czasie do ekspansji w Internecie i mają na to kilka ciekawych pomysłów. Chcą przekonać do nich i do współpracy ze swoim  wydawnictwem rówieśników z Pabianic.

W programie wieczoru jest też spotkanie z  przedstawicielami łódzkiej Komisji Dialogu Obywatelskiego ds Polityki Demograficznej i Współpracy Międzypokoleniowej oraz ekspertem Fundacji „Miłorząb”, która wspiera opiekunów osób chorych na demencję.

Seniorzy – rolnicy w Łodzi są grupą, o której istnieniu mało kto wie. Przyzwyczaili się radzić sobie samodzielnie, ale nie każdy problem daje się tak rozwiązać. Na przykład problem wykluczenia cyfrowego pokolenia 50+. Z inicjatywy Kółka Rolniczego Józefów w najbliższy piątek, 4 kwietnia o godzinie 16.30 łódzcy latarnicy spotkają się w Domu Ludowym z  najstarszymi mieszkańcami tzw. Józefowa (niegdyś wsi, dziś terenu włączonego do miasta), aby porozmawiać o korzyściach płynących z umiejętności obsługi komputera i zachęcić do wspólnego zrobienia „pierwszego kroku do Internetu”. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Dziennik łódzki_2_04

Skomentuj wiadomość