12.04.2014 Rozgrzewka bardzo ważna

Nordic walking 12_04 (10)

W tym tygodniu skupiliśmy na rozgrzewce. Poproszony o poprowadzenie zajęć trener wolontariusz Maciek Tracz (prawdziwy mistrz – profesjonalny, wyrozumiały i ujmująco sympatyczny) zaprezentował uczestnikom bogaty zestaw ćwiczeń rozgrzewających i uruchamiających poszczególne partie mięśni. Oczywiście z uwzględnieniem naszych możliwości i ograniczeń wynikających z wieku.

To przy okazji była znakomita gimnastyka (może odchudzająca) przed świąteczną jedzeniową rozpustą. Większość z nas głośno przyrzekła, że jeść będzie rozsądnie, a o ruchu na pewno nie zapomni.

W sobotę 12 kwietnia „nasz” Park Poniatowskiego zaanektowali liczni goście. Oprócz kilkudziesięcioosobowej wycieczki seniorów zwiedzającej łódzkie parki mogliśmy pokibicować biegaczom, którzy przygotowywali się do startu w niedzielnym Maratonie „Dbaj o zdrowie” (staruje w nim nasza trenerka Iwona Bus z Fundacji Miłorząb) i uścisnąć dłoń Małgosi ze wspierającej nasze działania Zielonej Łodzi.

Nordic walking 12_04 (8)A przy malowniczym mostku spotkaliśmy grupę fanów fotografii, którą skrzyknął na profesjonalne warsztaty Piotr Tarnowski, ulubiony Latarnik PCRS łódzkich seniorów i prawdziwy ich przyjaciel. Od dwóch lat jako wolontariusz zajmuje się edukacja cyfrowa pokolenia 50+. My prowadzimy dla seniorów kursy „przedszkolne”, Piotr to raczej poziom akademicki. Plenerowe warsztaty fotografii cyfrowej (prowadzone przez Katarzynę Ulańską) cieszą się zainteresowaniem, a korzystają z nich wszystkie pokolenia.

Skomentuj wiadomość